Life Settlements na Forum Finansów i Inwestycji

W początku stycznia 2020 r wzięliśmy udział w Forum Finansów i Inwestycji organizowanym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

O Forum Finansów i Inwestycji 2020

Dziękujemy kierownictwu SII za wnikliwe zapoznanie się z Life Settlements i zaproszenie nas do udziału w Forum.

Nasze stoisko odwiedziło około 50 osób i niestety okazało się, że żadna z nich nic jeszcze nie słyszała o tym sposobie inwestowania.

Większości z odwiedzających staraliśmy się wyjaśnić w krótkiej prezentacji zasady działania rynku wtórnego polis na życie i całego procesu inwestycyjnego. Wiele osób było zainteresowanych i zdziwionych tym, że ten sposób lokowania wolnych środków jest możliwy w Polsce. Nawiązaliśmy kilka obiecujących kontaktów.

 

W drugim dniu imprezy naszą prezentację z pokazem slajdów obejrzało i wysłuchało około 50 osób. Wiele z nich zadawało pytania dotyczące algorytmu inwestowania w Life Settlements, istniejącego ryzyka, potencjalnej stopy zwrotu, kwestii prawnych itp.

Internetowy kanał telewizyjny comparic24.tv przeprowadził z Jackiem Majcherem wywiad dotyczący Life Settlements. Dla zainteresowanych podajemy link na You Tube.

Czym są inwestycje w Life Settlements.  

 

Udział w Forum zaowocował także nawiązaniem współpracy z serwisem internetowym FXMAG, w którym planujemy publikację serii artykułów na temat tego nowego i mało znanego sposobu dywersyfikacji walutowej i geograficznej portfela inwestycyjnego, jakim jest amerykański rynek wtórny polis na życie.

W pierwszym artykule przedstawiamy LS jako alternatywę dla innych inwestycji. Link:

Sprawdź nowy na polskim rynku instrument finansowy


Zapraszamy do śledzenia naszych publikacji

Dziękujemy wszystkim za okazane zainteresowanie.

Hanna i Jacek Majcher